Občas se člověk vyrazí ven bavit a s alkoholem to ve víru bujarosti přežene. Večer nám to nevadí, jsme veselí a užíváme si přítomnost, následky se dostavují ráno. Jak zmírňovat kocovinu? Přinášíme vám několik tipů, které stojí za to vyzkoušet!
Léčit kocovinu nejde univerzálně. Tenhle zvláštní druh nemoci – totiž celková nevolnost a slabost po předchozím požití alkoholu – totiž má u každého jiný průběh a na každého z nás platí jiná léčba. Vyzkoušejte některý z těchto tipů!
1. Jedlá soda
Pokud cítíte především žaludeční nevolnost, zkuste vypít roztok vody s jedlou sodou. Ta sníží překyselení organismu.
2. Bylinky
Pokud se necítíte dobře a máte podrážděný žaludek a obecně zažívání, odvar z heřmánku nebo zázvoru vám jistě pomůže.
3. Cukr
Dodejte svému tělu dostatek cukru. Dopřejte si například ovocnou šťávu nebo ředěný džus. Proč potřebujete doplnit cukr, když v alkoholu je ho přece taky spousta? Vaše játra jsou po požití alkoholu zaměstnána jeho odbouráváním, takže vázne tvorba cukru (glukoneogeneraz), který organismus ke správnému fungování potřebuje. Dobrým zdrojem cukru a detoxikačních látek je med.
4. Vitamíny
Bez vitamínů naše tělo nemůže správně fungovat. Dodejte vitamín B a vitamín C, čímž posílíte imunitu a rychleji se zotavíte.
5. Pohyb
Uveďte své tělo do pohybu, aby rychleji vystřízlivělo. Pokud jste toho schopni, běžte na procházku nebo si zaplavejte. Kyslík rychleji zlikviduje metabolity alkoholu. Některým lidem ale naopak více prospívá být co nejvíc v klidovém stavu, ležet a vyčkávat, až kocovina odezní pozvolně sama.
6. Česnečka
Česneková polévka je skvělým lékem, který se při léčbě kocoviny osvědčil mnoha generacím. Česnek totiž zklidňuje žaludeční sliznici a dodává potřebné látky a vitamíny.
Nezapomeňte, že nejvíc na kocovinu a jiné nemoci pomáhá dostatek spánku.