Zatímco k praktickému lékaři chodíte pravidelně, své psychické zdraví nijak neřešíte a domníváte se, že péče o něj je zcela zbytečná? Protože moderní společnost klade ohromné nároky na výkon a neustále na náš útočí dokonalé obrazy lidí, kteří vše zvládají levou zadní, můžete si často připadat méněcenní a propadnout třeba závislosti či depresi. Proto se vyplatí znát rozdíl mezi psychologem a psychiatrem a vědět, kdy navštívit jejich ordinaci.
Psychiatr a psycholog: Znáte rozdíl?
Zatímco psychiatr studoval medicínu a má odborné lékařské vzdělání, a tudíž i možnost předepisovat léky, psycholog má humanitní vzdělání a chodíte se k němu hlavně vypovídat. Pozorujete-li na sobě známky úzkosti, závislosti či třeba trpíte panickými poruchami, je vhodné sjednat si návštěvu kliniky psychiatrie Brno. V případě, že si chcete pouze promluvit o svém životě a preventivně se postarat o svou psychiku, sjednejte si sezení s psychologem.
Nestyďte se vyhledat odbornou pomoc
Máte-li v osobním životě náročnější období a potkala vás řada těžkostí, o kterých si chcete promluvit s odborníkem, odhoďte stud i strach stranou a uvědomte si, že nejste slaboch, nýbrž naopak silný jedinec, který si dokáže své problémy uvědomit, pojmenovat je a nebojí se podniknout kroky k jejich vyřešení.

Jak probíhá spolupráce s odborníkem?
První setkání s psychologem i psychiatrem je podobné. Pokusíte se detailně popsat, co vás trápí, zamyslet se nad spouštěči a okolnostmi, které to způsobují, a následně budete společně hledat řešení. V obou případech je důležité, abyste si s terapeutem rozuměli a byli takzvaně na stejné vlně. Snazší je totiž spolupracovat s někým, kdo vám je sympatický a komu důvěřujete než s člověkem, který vám nesedne.
Vezměte svůj život do svých rukou a nepodceňuje své psychické zdraví. Je totiž mnohem důležitější, než by se mohlo zdát.