Příprava domácí marmelády může být skvělým způsobem jak sdílet sladký okamžik s rodinou či přáteli. Ačkoliv je marmeláda skvělá i sama o sobě, často je potřeba zahustit aby se zvýšila její konzistence. Existuje několik možností jak dosáhnout požadovaného efektu. V tomto článku se podíváme na 5 způsobů jak zahustit marmeládu.
Použití želatiny
Želatina je skvělým nástrojem pro zahuštění marmelády. Je to bílkovina získaná z kostí a kůží zvířat, která se běžně používá k výrobě zmrzliny, želé a pudingů. Když je správně použita, může dobře zahušťovat marmeládu. Želatina se vyluhuje ve studené vodě, aby se rozpustila, a poté se přidá do marmelády a vaří se na mírném ohni, dokud nedosáhne požadované hustoty.
Pokud chcete konzistenci marmelády ještě více zahustit, můžete použít želatinové prášky. Skladují se běžně v obchodech a stačí jej přidat do marmelády a počkat, až se zahustí. Želatinový prášek má různé úrovně hustoty, takže je důležité si přečíst návod na obalu a zjistit, jakou úroveň hustoty je třeba pro vaši marmeládu.
Přidání pektinu
Může být přidán do marmelády, aby ji zahuštil. Pektin funguje jako tuhnutící prostředek. Když je smíchán s vodou, tvoří gel, který způsobuje, že marmeláda je hustší. Aby se dosáhlo požadované konzistence, je třeba zvolit správnou míru pektinu. Příliš mnoho pektinu může způsobit, že marmeláda bude příliš tuhá.
Kromě toho je pektin snadno dostupný a levný. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme přidat pektin do marmelády postupně, abyste se ujistili, že získáte požadovanou konzistenci. Přesné množství pektinu, které potřebujete, bude záviset na druhu ovoce, které se používá a na vaší osobní chuti.